Powstał pierwszy w historii artykuł, napisany i opublikowany przez robota

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Gazeta Los Angeles Times jako pierwsza na świecie wykorzystała algorytm, który automatycznie wygenerował krótki artykuł, opisujący wystąpienie zjawiska trzęsienia ziemi.

 

Całkiem niedawno na łamach naszego portalu informowaliśmy, że sztuczna inteligencja może w przyszłości zastąpić prawdziwych dziennikarzy. Okazuje się, że było to niczym wywołanie wilka z lasu - dziennikarz i programista Ken Schwencke opracował algorytm, który samodzielnie stworzył artykuł. Już po około trzech minutach, wygenerowany raport pojawił się na łamach gazety Los Angeles Times.

 

Dotychczas niektóre organizacje dziennikarskie wykorzystywały sztuczną inteligencję dla generowania artykułów, głównie sportowych, jednak były to tylko eksperymenty.

 

Opracowany algorytm przez Schwencke'a potrafi tworzyć również raporty dotyczące przestępczości w mieście, choć to redaktorzy decydują które z nich wymagają większej uwagi. Według twórcy, algorytmy te wcale nie zastąpią prawdziwych dziennikarzy a pozwolą na szybkie zgromadzenie danych i ich upowszechnianie. Ponadto, dzięki sztucznej inteligencji, człowiek zaoszczędzi sporo czasu na opisywaniu niektórych informacji.

 

 

Źródło: http://www.bbc.com/news/technology-26614051

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj