Powstał nietypowy samochód "Resolution" w kształcie kropli

Kategorie: 

Samochód Resolution, napędzany energią słoneczną
Pojazd o tak nietypowym kształcie został skonstruowany przez studentów z Uniwersytetu Cambridge. Ich wynalazek napędzany wyłącznie energią słoneczną potrafi jechać z prędkością do 140 km/h a bateria umożliwia przejechanie dystansu wynoszącego nawet 800 kilometrów.

 

"Resolution" okazuje się lepszym pojazdem od samochodu sportowego "Eve", o którym niedawno informowaliśmy. Jest dość szybki jak na pojazd, który wykorzystuje energię słoneczną i potrafi przejechać większy dystans, jednak w przypadku tej konstrukcji, około 1000 ogniw zostało zamontowanych z tyłu pod szklanym zadaszeniem. Warto również zwrócić uwagę na same szczegóły - "Resolution" posiada długość 4.5 metra, wysokość około 1.1 metra, natomiast jego waga wynosi zaledwie 120 kilogramów.

Grupa studentów należy do grupy "Eco Racing" a ich pojazd został już wcześniej wysłany do Australii na wyścigi samochodów napędzanych energią słoneczną, które odbywają się w dniach 6-13 października. Ponad 40 drużyn konkuruje między sobą a ich konstrukcje mają do pokonania trasę wynoszącą około 3 kilometrów. Wyścigi tego typu powstały już w 1987 roku i trwają co dwa lata.

 

 

Źródło: http://www.theengineer.co.uk/in-depth/lightspeed-champion/1017138.article

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj