Powerwall, baterie Elona Muska, pojawią się w Australii i Europie

Kategorie: 

Źródło: Tesla Motors
Australia jeszcze w tym roku stanie się jednym z pierwszych krajów na świecie, w których pojawią się baterie Powerwall. Niedługo potem, technologia Elona Muska powinna trafić również do niektórych krajów w Europie. Tesla Energy zyskuje coraz więcej partnerów biznesowych.

 

Już w niedalekiej przyszłości na australijskim rynku pojawią się baterie Powerwall do użytku domowego o pojemności 7 kWh. Elon Musk chce tam również wprowadzić wersję przemysłową, tzw. Powerpack - każdy blok będzie posiadał pojemność 100 kWh ale będzie można je łączyć, tworząc gigantyczne baterie wypełnione ekonomiczną energią.

Źródło: Tesla Motors

Następna w kolejce, nie wliczając w to Amerykę Północną, będzie Europa, a właściwie to tylko kraje należące do rynku DACH - Niemcy, Austria i Szwajcaria. Baterie Tesli mają sprawić, aby korzystanie z energii odnawialnej stało się bardziej opłacalne i możliwe było jej przechowywanie. Technologia wiąże także nadzieje na ograniczenie emisji dwutlenku węgla, który jest rzekomo odpowiedzialny za globalne ocieplenie.

 

Według pierwszych doniesień, bateria Powerwall powinna kosztować 3,5 tysiąca dolarów w przypadku pojemności 10 kWh i 3 tysiące dolarów za mniejszą wersję - 7 kWh. Akumulator waży 100 kilogramów a Elon Musk zapewnia na nią 10 lat gwarancji.

 

 

Źródło: https://cleantechnica.com/2015/09/18/australia-to-be-one-of-the-first-tesla-powerwall-markets/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Skomentuj