Porsche i Boeing pracują nad latającym elektrycznym samochodem

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Porsche i Boeing nawiązały współpracę w zakresie rozwoju nowych miejskich środków transportu. Celem firm jest zagospodarowanie przestrzeni powietrznej pod kątem miejskiego transportu. Podobnie jak w przypadku współpracy NASA i Ubera, nacisk zostanie położony na zaprojektowanie bezpiecznych i efektywnych podniebnych taksówek.

Porsche, Boeing oraz Aurora Flight Sciences (jedna ze spółek zależnych Boeinga) rozpoczynają współpracę, której celem ma być "rozszerzenie miejskiego transportu o alternatywne metody podróżowania w przesztrzeni powietrznej". Wymienione trzy podmioty wspólnie będą opracowywać koncepcję "w pełni elektrycznego pojazdu, wyposażonego w funkcję pionowego startu i lądowania".

 

Porsche wydało komunikat prasowy, w którym podkreślono, że nowe środki transportu powinny umożliwić na znacznie szybsze przemieszczenie się w dużych miastach. Pierwsze efekty współpracy mają być widoczne po 2025 roku. Naukowcy z Porsche zasugerowali również, że nowe środki transportu lotniczego będą tańsze w eksploatacji niż obecne środki komunikacji naziemnej.

Istotną informacją jest również fakt, że w tej chwili trwają już zaawansowane prace nad pierwszym prototypem, który w najbliższych miesiącach będzie testowany przez inżynierów z Porsche oraz Boeinga. Szczególnie niemiecki koncern na każdym kroku stara się podkreślić swoje wielkie ambicje, zaznaczając, że "Porsche może stać się liderem, jeśli chodzi o wdrażanie kluczowego segmentu transportu przyszłości".

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj