Polska rozpocznie produkcję grafenu. Będzie tani niczym papier

Kategorie: 

Źródło: Wikipedia Commons
Grafen to niezwykły materiał, który może zrewolucjonizować elektronikę, medycynę czy technologie wojskowe. Polscy naukowcy poinformowali o nowej metodzie, która znacznie obniży koszty produkcji tego materiału.

 

Zespół uczonych z Instytutu Technologii Materiałów Elektronicznych (ITME) w Warszawie we współpracy z firmą Seco/Warwick, opracował specjalny reaktor do produkcji arkuszy grafenowych oraz nową technikę wytwarzania grafenu. Metoda ta jest szybka a przede wszystkim niezwykle tania. Firma Seco/Warwick przekonuje, że koszt wytworzenia jednego arkusza grafenu będzie na podobnym poziomie co wytworzenie arkusza papieru.

 

Reaktor ten jest w stanie produkować arkusze takiego materiału o wymiarach 50 cm x 50 cm przy zastosowaniu metody osadzania. Grafen hodowany jest poprzez dodawanie atomów węgla ze źródła węglowodoru przy temperaturze 1600 stopni Celsjusza i bardzo niskim ciśnieniu. Jak twierdzi dr Zygmunt Łuczyński z ITME, "za jakiś czas możemy mieć grafen do butów, grafen do zębów, grafen do wszystkiego".

 

 

Na podstawie: Innpoland.pl

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Skomentuj