Polak stworzył kurs języka angielskiego online wykorzystujący komputerowe rozpoznawanie mowy

Kategorie: 

Źródło: Speakingo

Nauka języka obcego, od zawsze stanowi jeden z pierwszych kroków w celu poprawy swojej konkurencyjności na rynku pracy. Na przestrzeni lat, pojawiło się wiele szkół i książek opisujących sposoby "ułatwienia" tego procesu. W potoku niemal identycznych projektów, przyjemnie jest dostrzec coś nowatorskiego. Takim mianem można zdecydowanie określić dzieło naszego rodaka o nazwie Speakingo.

 

W wielkim skrócie, jest to kurs językowy opierający się na analizie ludzkiej mowy. Nie jest to więc klasyczny kurs opierający się na ścianie tekstu opatrzonej pytaniami wielokrotnego wyboru. To dość ciekawe podejście do kwestii nauki języka, dające uczniom kontakt z żywym językiem. Sam autor kursu dr Grzegorz Kuśnierz twierdzi że kluczem w jego projekcie jest "bombardowanie mózgu językiem" co ma pozwolić uczniom na szybsze przyswojenie zagadnień omawianych na lekcji.

 

Nauka języka angielskiego na kursie online Speakingo opiera się na rozmowie z komputerem przy użyciu mikrofonu. Wykorzystując całe zdania, system kieruje do użytkownika wypowiedź native speakera. Co ciekawe uczeń, może zarówno odpowiadać na pytania komputera jak nawet kierować pytania do komputera (oczywiście wszystko w ramach wcześniej nagranych wzorców). Taka forma nauki, ma za cel między innymi zredukowanie stresu odczuwanego przez uczniów, którzy przejawiają opór w mówieniu po angielsku przy innych ludziach.

Powstanie kursu opartego w całości na mowie, to dobry znak dla wielu osób mających problemy z regułami gramatyki języka angielskiego. Mimo iż ich opanowanie będzie wciąż konieczne do posługiwania się tym językiem w stopniu zaawansowanym, to właśnie mowa jest kluczowa w interakcjach z innymi ludźmi. Nawet jeśli ktoś nie jest w stanie pochwalić się idealną wymową, jeżeli zostaniemy zrozumiani nawet przy użyciu najprostszej odmiany języka angielskiego, to w ostatecznym rozrachunku jest to sukces. Trudno ocenić czy taka metoda nauczania wyprze standardowe modele, jednak jest to z całą pewnością ciekawa odmiana, której aż nie wypada przeoczyć.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Skomentuj