Połączenie witamin i suplementów diety lekiem na długowieczność

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Z przeprowadzonych badań wynika iż odpowiednia kombinacja suplementów, pokroju witamin B, C i D, kwasu foliowego, oleju z wątroby dorsza, ekstraktu z zielonej herbaty i wielu wielu innych, odwróciła efekty starzenia się i zapobiegła utracie komórek mózgowych myszy a w teorii mogłaby zrobić to samo dla ludzi.

 

W ciągu ostatnich piętnastu lat, przeprowadzone na myszach badania doprowadziły naukowców do niesamowitych wyników. Myszy, które są zwykle uznawane za stare w wieku 22 miesięcy i chorują na wiele schorzeń kostnych związanych ze starzeniem się, zapaleniem stawów i zaburzeniami poznawczymi, odzyskały swoją młodzieńczą witalność po zażyciu suplementów połączonych w jednej tabletce. Co więcej, ich inteligencja wzrosła z wiekiem i zachowywały się jak gdyby były o kilka miesięcy młodsze.

 

Jennifer Lemon, profesor z Uniwersytetu McMaster w Hamilton w stanie Ontario i główny autor badania stwierdziła że udało się dokonać czegoś niesamowitego. Nadzieja leży w tym, że suplement ten wpłynie na przebieg kilku bardzo poważnych chorób, a ostatecznie poprawi jakość życia setek tysięcy osób.

 

W czasie badania, myszy u których postępowała powszechna utrata połowy komórek mózgu (zupełnie jak u człowieka z chorobą Alzheimera) podawano działaniu suplementu zaaplikowanego na kawałek obwarzanka każdego dnia w ciągu kilku miesięcy. Z biegiem czasu, ubytek komórek mózgu został zlikwidowany oraz usunięto spadek zdolności poznawczych myszy. Lek zdaje się wpływać na mitochondria i wymuszać na nich tworzenia mniejszej ilości wolnych rodników, znaną powszechnie przyczynę starzenia.

 

Poza tym, według dr. Lemon, lek ten ma ogromną szansę aby pomóc ludziom, którzy cierpią z powodu niektórych chorób neurologicznych. Myszy doświadczały tych samych podstawowych mechanizmów komórkowych, które przyczyniają się do neurodegeneracji u ludzi oraz u wszystkich gatunków zwierząt. W rzeczywistości nie różnimy się między sobą aż tak bardzo.

 

Zgodnie z planem, w ciągu dwóch lat naukowcy chcą rozpocząć badania na ludziach cierpiących na choroby neurodegeneracyjne. Ten prosty zabieg może pomóc osobom z demencją, chorobą Alzheimera, chorobą Parkinsona, chorobą Lou Gehriga i więcej. Jeśli jego działanie będzie tak zbawcze jak zdają się to przedstawiać naukowcy, to kto wie czy jego działanie nie umożliwi ludziom dłuższego życia w pełnym zdrowiu, nawet i powyżej niewidzialnej granicy 100 lat, która dla wielu z nas wydaje się czystą abstrakcją.

 

 

Artykuł pochodzi z portalu: Innemedium.pl

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Skomentuj