Polacy stworzyli rewolucyjny komputer przenośny wielkości myszki

Kategorie: 

Źródło: Mouse-Box.com
Prawdziwa rewolucja komputerów przenośnych może się zacząć właśnie w Polsce! Przemysław Strzelczyk wraz ze swoim zespołem stworzył prototyp niewielkiego komputera, którego części znajdują się w myszce.

 

Wszyscy dobrze wiedzą, że pierwsze na świecie komputery były wielkie i to w sensie dosłownym - zajmowały całe pomieszczenia. Natomiast dziś, zakup komputera przenośnego nie stanowi żadnego problemu. Najbardziej popularnym urządzeniem wskazującym, które tak naprawdę powstało już w 1963 roku przez amerykańskiego naukowca i wynalazcę Douglasa Engelbarta, jest mysz. Polacy postanowili wykorzystać to proste urządzenie, które właściwie przez te wszystkie lata służyło tylko w jednym celu, tworząc rewolucyjny komputer.

 

Myszka jest de facto prostym urządzeniem, które ułatwia nam obsługę komputerów, jednak zespół Przemysława Strzelczyka podszedł do tego zupełnie inaczej, umieszczając cały komputer w myszce. Mouse-Box jest wyposażony między innymi w czterordzeniowy procesor 1.4 GHz ARM Cortex, pamięć 128 GB, posiada dwa wejścia USB 3.0 i WIFI. Urządzenie wystarczy podłączyć do telewizora bądź monitora za pomocą kabla HDMI.

 

Z pewnością jest to dobre rozwiązanie - dzięki Mouse-Box mamy zarówno dobry komputer przenośny jak i urządzenie wskazujące w jednym, czyli najważniejsze elementy. Jak to określili twórcy: "Od teraz nie musisz kupować kilku urządzeń, aby mieć swój komputer zawsze pod ręką". Zespół Przemysława Strzelczyka chce teraz rozpocząć masową produkcję Mouse-Boxa. Więcej na temat projektu znajdziesz na ich stronie: Mouse-box.com.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika Alefa

   OPTIMUS ?!!    a 

   OPTIMUS ?!!    a  mikrokomputer  K-202  inz  Jacka Karpińskiego ?  a pochlaniacz energii "zderzak"  p. Lucjana Łągiewki ??? a  ostatnio grafen  ktory miał byc produkowany w CIECH-u ale  zlodzieje  i  "polski rockefeller " kulczyk go "wykupił"  i rozdrapali wszystko zgodnie z " 45 zasadami dzialań niszczenia Narodu Polskiego' opracowanych przez    polakozercę Jakuba  Bermana  dla Stalina a wdrozonego  wpoprzez zbory "mniejszości" w powojennym PRL .TO TRWA  NADAL.

Skomentuj