Pojedynki mechów nową formą sportu?

Kategorie: 

Źródło: MegaBots

Pierwsza międzynarodowa walka wielkich załogowych robotów już za nami. Na wielkie wydarzenie kazano nam czekać aż dwa lata. Rezultatem długich przygotowań jest 26-minutowy film, a w nim dwa pojedynki. Kto zwyciężył?

 

Starcie wielkich maszyn odbyło się w Japonii w opuszczonej stalowni. Wydarzenie zyskało ogromne zainteresowanie na całym świecie, lecz reakcje są bardzo mieszane.

 

Proszę nie sugerować się moim komentarzem, ale oglądając ten pojedynek odczuwam silny niedosyt. Czekając dwa lata na pierwszy w historii pojedynek wielkich robotów spodziewałem się czegoś więcej, niż dwóch krótkich walk, z czego jedna z nich trwała niewiele ponad 20 sekund.

 

Oglądając całość można odnieść wrażenie, że organizatorzy w sztuczny sposób próbowali stworzyć napięcie u widza. Zdecydowanie zabrakło dynamiki i prawdziwych emocji. Wielu komentatorów uważa, że walka była podstawiona a drużyny biorące w niej udział trzymały się opracowanego wcześniej scenariusza.

 

Poniższe nagranie przedstawia starcie maszyn opracowanych przez dwa zespoły z Japonii i USA. Trochę nieuczciwe jest to, że amerykański robot w drugiej rundzie otrzymał piłę łańcuchową, choć walka miała toczyć się "na gołe pięści". Zastosowanie tej broni zdecydowanie przechyliło szalę zwycięstwa na stronę Amerykanów.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Skomentuj