Pierwszy na świecie wyginany smartfon trafi na sprzedaż!

Kategorie: 

Źródło: Royole

Mało znana firma prześcignęła Samsunga i inne znane korporacje. Przedmiotem wyścigu były giętkie smartfony, które dotychczas istniały jedynie w formie projektów. Sytuacja właśnie uległa zmianie, ponieważ firma Royole z Kalifornii zapowiedziała sprzedaż pierwszego wyginanego smartfona.

 

Firma Royole, specjalizująca się w tworzeniu elastycznych ekranów, zaprezentowała swój wynalazek o nazwie FlexPai podczas targów elektroniki w Pekinie. Składane urządzenie, będące w pewnym sensie połączeniem smartfona i tableta, ma trafić do sprzedaży już w grudniu.

 

Główną zaletą modelu jest duży i elastyczny wyświetlacz, który po złożeniu może zmieścić się w kieszeni. Ekrany urządzeń mobilnych w ostatnich latach stawały się coraz większe i użytkownicy nierzadko musieli wybierać między poręcznością a rozmiarem. Jednak FlexPai skutecznie rozwiązuje ten problem.

Źródło: Royole

Przekątna w pełni rozłożonego ekranu wynosi aż 7,8 cala. Producent zaznacza, że po złożeniu urządzenia na pół, oprogramowanie idealnie dostosowuje się do wyświetlania wszystkich zawartości na połowie ekranu. Royole szacuje, że wyświetlacz może być złożony ponad 200 000 razy, zanim ulegnie uszkodzeniu.

 

FlexPai, wyposażony w system Android dostosowany specjalnie do składanych ekranów, będzie kosztował od 1000 do 1450 funtów, w zależności od specyfikacji technicznych, czyli od 4900 do 7100 zł. To dość wysoka kwota, ale z pewnością znajdzie się wielu chętnych. Tymczasem Samsung, LG, Apple i inne korporacje również zamierzają ujawnić swoje składane smartfony, aby nie pozostać w tyle.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Skomentuj