Pierwsze latające samochody mogą pojawić się w sklepach już w 2017 roku

Kategorie: 

Źródło: Aeromobil
Latające samochody przestają już być jedynie tworem reżyserów i coraz głośniej mówi się o nich jako o technologii, którą wreszcie będzie można nabyć w sklepie - ze względu na wysoką cenę nie będzie dostępna dla wszystkich. Pierwsze latające samochody firmy AeroMobil mogą pojawić się już za 2 lata.

 

Współzałożyciel firmy Juraj Vaculik wyjawił wczoraj, że ich latające samochody prędzej czy później trafią do sklepów - być może nastąpi to w ciągu dwóch najbliższych lat. Co najważniejsze, każdy będzie mógł zostać kierowcą takiej maszyny, czyli nie będzie wymagany certyfikat pilota. Jej cena może być początkowo dość wysoka. Vaculik szacuje, że ich latający samochód będzie początkowo kosztował jakieś kilkaset tysięcy euro.

 

Pierwszy samochód ze skrzydłami będzie posiadał miejsce dla dwóch osób i umieszczony zostanie w nim spadochron. Vaculik powiedział również, że firma wciąż testuje różne silniki a w najbliższej przyszłości odbędą się testy zderzeniowe. Ostatecznym celem jest opracowanie czteroosobowej latającej maszyny, która będzie w pełni autonomiczna i bezpieczna.

 

 

Źródło: http://www.theverge.com/2015/3/15/8218495/aeromobil-flying-car-2017-self-flying-car

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj