Patrick Priebe i jego laserowa rękawica

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube
Patrick Priebe skonstruował już wiele niesamowitych urządzeń, które emitują wiązkę laserową. Wśród nich warto wymienić pistolet laserowy, wizjer rodem z filmu X-Men czy chociażby laserowy zegarek. Jego kolejnym interesującym wynalazkiem jest specjalna rękawica, która za pomocą laserów przepali dosłownie wszystko.

 

Urządzenie jest dopracowane bardziej niż mogłoby się to wydawać i posiada kilka przycisków. Jeden z nich aktywuje czerwoną wiązkę laserową o mocy 800 mW (zdjęcie na górze). Priebe umieścił tam również niewielką "wyrzutnię pocisków", która choć nie jest w stanie niczego zniszczyć, wygląda dość interesująco.

 

Jednak rękawica posiada jeszcze jeden laser, który został umieszczony na dłoni i jest ozdobiony diodami LED. Niebieska wiązka laserowa posiada moc 3000 mW i można ją uruchomić odpowiednio wyginając nadgarstek. Twórca tego niezwykłego urządzenia zadbał również o efekty dźwiękowe, które pozwolą właścicielowi wczuć się w rolę superbohatera z filmów sf.

 

Rękawica może oczywiście posłużyć jako broń - zamontowane w niej lasery są w stanie przepalić wiele przedmiotów. Właściciel musi zachować szczególną ostrożność, ponieważ niebieską wiązkę laserową, umieszczoną na dłoni, można uaktywnić zupełnie przypadkowo.

 

 

Źródło: http://www.laser-gadgets.com/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj