Pamięć człowieka może zostać usunięta za pomocą światła

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
W najnowszych badaniach uczeni odkryli, że światło może zostać wykorzystane do usuwania lub przywracania ludzkiej pamięci. Dotychczas było to możliwe jedynie poprzez bezpośrednią ingerencję w ludzki mózg.

 

Naukowcy z University of California przeprowadzali eksperymenty na szczurach i właśnie wtedy odkryto, że światło może zostać wykorzystane do usuwania, przywracania lub wzmocnienia konkretnych wspomnień. Badania na gryzoniach polegały na odpowiedniej stymulacji nerwów mózgowych za pomocą lasera optycznego.

 

Dzięki temu odkryciu, uczeni są już dosłownie o krok od opracowania urządzenia, które pozwoli usuwać dowolne wspomnienia człowieka w zaledwie jedną sekundę. W tym przypadku zwraca się uwagę na korzyści zdrowotne osób chorych psychicznie, które cierpią przykładowo na fobie czy posiadają zespół stresu pourazowego. Urządzenie do usuwania pamięci może jednak mieć także wiele niemedycznych zastosowań.

 

 

Źródło: http://tylkomedycyna.pl/wiadomosc/naukowcy-odkryli-ze-swiatlo-moze-zostac-wykorzystane-usuwania-pamieci

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika alba

Takie osiągnięcia

Takie osiągnięcia (urządzenia) pięknie się reklamuje, lecz w praktyce nie służą one ludziom, lecz są wykorzystywane przez wojsko i służby specjalne do kontroli i inwigilacji społeczeństwa.

Portret użytkownika Medium

Proponuję dołączyć

Proponuję dołączyć następującą ankietę dla czytelników:

  • Czy chcesz wykasować coś ze swojej pamięci?
  • Czy uważasz, że wykasowanie pamięci może być sposobem leczenia?
  • Gdyby wynaleziono urządzenie do wzmacniania pamięci, czy skorzystałbyś?
Portret użytkownika Anna H.

 

 

Nie. Powiedzmy, ze przelam traume, bo napadl mnie gosc z nozem w reku. Mimo to, nie chce by mi to wymazano, bo znow bede temu czlowiekowi ufac, nie wiedzac co mi zrobil

Skomentuj