Palestyna używa uzbrojonych dronów do walki z Izraelem

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube
Bezzałogowe aparaty latające stają się coraz bardziej powszechne. Wiele krajów na całym świecie albo korzysta z takich urządzeń, albo przynajmniej prowadzi nad nimi badania. Okazuje się, że również Palestyna jest w posiadaniu takiej technologii.

 

W ostatnich dniach ma miejsce konflikt zbrojny między Izraelem a palestyńskim ugrupowaniem Hamas. Trzeba przyznać, że w tej wojnie nie jest zachowana żadna równowaga - Izrael używa do walki lotnictwa i artylerii, posiada dobrze wyszkolonych żołnierzy a kraj jest pod ochroną systemu antyrakietowego, który nosi nazwę "Żelazna Kopuła".

 

Natomiast z drugiej strony, bojownicy z Hamasu posiadają rakiety, które jednak nie zawsze trafiają w swój cel. Miejsca skąd odpalane są pociski, znajdują się w Strefie Gazy - znajdują się tam również cywile i budynki mieszkalne.

 

Z obecnych ustaleń wynika, że ogromne straty ponieśli właśnie Palestyńczycy. Zginęło około 180 osób, rannych jest nawet 1.500 a budynki w Strefie Gazy są poważnie zniszczone. Izrael poniósł raczej niewielkie straty, ponieważ rannych jest tylko kilkanaście osób i nie zanotowano żadnych poważnych zniszczeń.

 

Niespodziewanie okazuje się jednak, że Palestyńczycy posiadą dobrze uzbrojone bezzałogowce. Irańska telewizja poinformowała, że w poniedziałek ugrupowanie Hamas wykorzystało drona Ababil do przeprowadzenia ataku rakietowego. Izraelskie wojsko zniszczyło aparat ale Palestyńczycy są podobno w posiadaniu kilku takich egzemplarzy.

 

Zastanawiające jest skąd Palestyna pozyskała taką technologię. Hamas twierdzi, że udało im się samodzielnie zbudować te bezzałogowe aparaty. Wygląda na to, że również i ten region wchodzi w nową erę autonomicznego prowadzenia wojen.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Skomentuj