OwnFone - pierwszy na świecie telefon komórkowy z alfabetem Braille'a

Kategorie: 

Źródło: OwnFone
Dzisiejsze telefony komórkowe mogą wydawać się dla starszych osób bardzo skomplikowane w obsłudze a osoby niewidome nie są w stanie z nich korzystać. Dlatego też brytyjska firma OwnFone rozpoczęła sprzedaż pierwszego na świecie, niewielkiego i bardzo prostego w obsłudze telefonu komórkowego, który korzysta z alfabetu Braille'a.

 

Telefon OwnFone jest bardzo lekki, tani w produkcji i prosty w użyciu, aby każda osoba, bez względu na wiek czy umiejętność korzystania z urządzeń elektronicznych, potrafiła z niego skorzystać. Jest to również pierwszy telefon na świecie z którego mogą korzystać osoby niewidome, ponieważ obsługuje on alfabet Braille'a.

 

Twórcy tego urządzenia postanowili wrócić do czasów, w których telefon komórkowy był wykorzystywany tylko do porozumiewania się z drugimi osobami. Dlatego OwnFone przeznaczony jest tylko do wykonywania połączeń i można na nim zapisać niewielką liczbę najważniejszych kontaktów.

 

Użytkownik przed zamówieniem urządzenia może sam zaprojektować jego wygląd ale musi podać również numery kontaktowe osób do których będzie chciał dzwonić. Firma wtedy drukuje telefon OwnFone w drukarce 3D i wysyła go do osoby zamawiającej.

 

 

Źródło: https://ownfone.myownfone.com/

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj