Osoby uzależnione od komunikatorów mają problemy z odczytywaniem emocji w rzeczywistości

Kategorie: 

Źródło: www.freedigitalphotos.net
W dzisiejszych czasach nietrudno zauważyć, że młodzież jest dosłownie przyklejona do swoich smartfonów. Korzystają z nich przez wiele godzin w ciągu dnia i nic innego ich nie interesuje. Eksperci alarmują, że jest to uzależnienie, które powoduje u młodych ludzi problem z odczytywaniem emocji.

 

Uczeni poprosili 11 i 12-latków aby w ramach badania próbowali rozpoznać emocje ludzi przedstawionych na zdjęciu i na nagraniach. Uczniowie, którzy przez pięć dni nie korzystali ze smartfona, telewizora i innych tego typu urządzeń, osiągnęli bardzo dobre wyniki. Druga grupa osób, która normalnie używała takich urządzeń, wypadła wyraźnie gorzej.

 

Autor badania Patricia Greenfield, profesor psychologii w Dziecięcym Centrum Mediów Cyfrowych na Uniwersytecie w Kalifornii powiedziała, że wiele osób widzi korzyści płynące z mediów cyfrowych w sensie edukacyjnym, ale mało kto dostrzega wynikające z tego problemy. W obecnych czasach, telefony komórkowe powodują uzależnienie u młodych ludzi.

 

Badacze ostrzegają, że komunikatory między innymi zmniejszają wrażliwość na bodźce emocjonalne, powodują utratę zdolności do rozumienia emocji innych ludzi. Technologia powoduje iż młodzi wolą siedzieć przy telefonach i komunikować się ze sobą za pomocą urządzeń, zamiast spotykać się ze sobą w realnym świecie.

 

 

Źródło: Dailymail.co.uk

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj