Opracowano niezwykły tablet, który można zwinąć w rolkę

Kategorie: 

Źródło: Queen’s University

Wyginane smartfony i tablety są coraz bliżej. Jednak użytkownicy prawdopodobnie będą musieli się przyzwyczaić do różnych dziwactw, z którymi na co dzień nie mają do czynienia. Elastyczne urządzenia raczej nie będą przypominać dzisiejszych telefonów i na początku mogą być trudne lub niewygodne w obsłudze.

 

Dobrym tego przykładem jest specyficzny tablet, który opracowali naukowcy z laboratorium Human Media Lab na Uniwersytecie Queen's w Kanadzie. Urządzenie zawiera giętki 7,5-calowy ekran o rozdzielczości 2K. Wyświetlacz został przymocowany do wydrukowanego w drukarce 3D korpusu, który po bokach posiada dwa pokrętła. Z ich pomocą można przewijać strony, choć sam ekran jest dotykowy.

Tablet można obsługiwać na dwa sposoby. Ekran może pozostawać zwinięty wokół korpusu, dzięki czemu zajmuje bardzo mało miejsca i możemy go schować praktycznie wszędzie. Wyświetlacz można również rozwinąć i wtedy urządzenie przypomina współczesne tablety.

Trzeba przyznać, że jest to dość ciekawe rozwiązanie. Szczególnie interesująca wydaje się możliwość zrolowania urządzenia, dzięki czemu zmieści się w każdej kieszeni. Z drugiej strony, trudno powiedzieć, czy tablet z dwoma bocznymi pokrętłami jest wygodny w używaniu. Nie wiemy nawet, jaką wytrzymałość posiada elastyczny ekran i jaka jest specyfikacja urządzenia. Naukowcy zapowiadają, że będą kontynuować prace i chcą, aby tablet po jego zwinięciu był wielkości pióra, dzięki czemu będzie można go schować nawet w niewielkiej kieszonce w koszuli.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj