Opaska Aurora pozwala kontrolować sny

Kategorie: 

Źródło: www.kickstarter.com
Specjalne urządzenie, które pojawiło się jako projekt na www.Kickstarter.com, pozwala uzyskać stan świadomego snu. Tak przynajmniej twierdzą twórcy prototypowej opaski Aurora.

 

Wynalazek zyskał dużą popularność i spore fundusze - spośród wymaganych 90 tysięcy dolarów projekt uzyskał ponad 200 tysięcy. Aurora jest prosta w użyciu, ponieważ wystarczy ją jedynie założyć na głowę (jak na powyższym zdjęciu). Najpierw mierzy ona fale mózgowe i ruch oczu aby określić, czy dana osoba weszła już w fazę snu REM. Opaska następnie emituje specjalne dźwięki i światła które dają nam do zrozumienia że już śnimy.

 

Wtedy możemy uzyskać kontrolę nad snem i wejść w stan świadomego snu (z ang. Lucid Dream, LD). Obecnie istnieje wiele treningów, technik i poradników, które zapewniają najszybsze uzyskanie świadomego snu ale jak twierdzą twórcy, ich urządzenie zapewnia taką możliwość już w ciągu pierwszej nocy.

 

Opaska Aurora nie wymaga niczego więcej ale mając odpowiednią aplikację na telefonie, możemy ustawić nawet specjalny budzik, który obudzi nas w odpowiednim momencie, tak abyśmy byli wyspani i w pełni sił. Cena urządzenia wynosi obecnie 175 dolarów, wraz z aplikacją.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Skomentuj