Ogłoszono plany budowy Hyperloop w Moskwie. Superszybka kolejka będzie częścią nowego Jedwabnego Szlaku

Kategorie: 

Źródło: Tesla Motors
Jak ostatnio informowaliśmy, Rosja zaczęła interesować się nowoczesną kolejką Hyperloop która mogłaby przewozić ludzi lub towary z prędkością ponad 1100 km/h. Okazuje się że amerykańska firma Hyperloop One rozpocznie współpracę z Summa Group i rosyjskim rządem aby zbudować tę technologię w Moskwie.

 

Jak powszechnie wiadomo, transport Hyperloop znajduje się we wczesnej fazie testów a na pustyni Nevada odbyła się niedawno pierwsza ważna próba. W pełni funkcjonalna kolejka ma powstać w Stanach Zjednoczonych do 2020 roku i połączy Los Angeles oraz San Francisco. Podróż z jednego miasta do drugiego ma potrwać tylko 30 minut.

 

Nie mamy więc jeszcze sprawdzonej i dobrze funkcjonującej technologii ale już planuje się jej budowę w innych państwach. Hyperloop One chce współpracować z Rosją aby zbudować w Moskwie swoją superszybką kolejkę. Przypomnijmy że podobny projekt powstał również w Polsce.

 

Firma Hyperloop One ma nadzieję, że pewnego dnia dzięki Hyperloop będzie można dostarczać towary z Chin do Europy w ciągu jednego dnia - współzałożyciel firmy określił to jako budowę nowego Szlaku Jedwabnego. Technologia może powstać także w Finlandii, Szwecji, Holandii czy Wielkiej Brytanii tworząc zupełnie nową sieć transportową w Europie.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj