Odtwarzacz MP3 obsługiwany za pomocą zębów

Kategorie: 

www.kickstarter.com
Amerykańska firma Greenwing Audio zajmująca się zsynchronizowanymi, bezprzewodowymi, stereofonicznymi urządzeniami zaprezentowała prototypowy odtwarzacz audio "Split". Jego obsługa okazuje się niezwykle prosta - wystarczy odpowiednio zaciskać szczękę.

 

Wynalazek jest skierowany do osób, których denerwują wiszące i wiecznie plątające się kable. Cała technologia, czyli bateria, 256 MB pamięci czy procesor, znajduje się bowiem w samych słuchawkach, które nie są ze sobą połączone ani kablem, ani poprzez Bluetooth. Do stworzenia tego urządzenia wykorzystano wysokoprecyzyjne, zsynchronizowane zegary, które znajdują się w obu słuchawkach, przez co reagują i działają w tym samym czasie.

 

Można powiedzieć, że każda ze słuchawek zachowuje się jak osobny, niezależny odtwarzacz. Ponadto, urządzenie emituje krótkie fale radiowe tylko w trakcie zmiany piosenki lub poziomu dźwięku. Porównując tą technologię z Bluetooth, użytkownik jest ponad 1000-krotnie mniej narażony na szkodliwe działanie fal radiowych.

Co do samej obsługi tego prototypowego odtwarzacza, wystarczy zacisnąć szczękę raz, aby wybrać następną piosenkę, natomiast dzięki dwukrotnemu zaciśnięciu możemy wybrać poziom dźwięku wg. kolejności: cisza - niski - średni - wysoki - cisza itd. Istnieje również możliwość uruchomienia blokady, abyśmy nie dokonywali przypadkowych zmian. W tym wypadku wystarczy przycisnąć prawą słuchawkę.

 

Twórcy zapowiadają, że ich urządzenie będzie podlegać dalszym ulepszeniom a jego obecna cena wynosi 155 dolarów.

 

 

Źródło: http://www.kickstarter.com/projects/701992503/the-worlds-only-earbuds-with-no-strings-attached

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Skomentuj