Odkryto nową, przełomową metodę tworzenia komórek macierzystych

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Nowo odkryta metoda pozwala pozyskać komórki macierzyste ze starych krwinek w około 30 minut. Aby tego dokonać, wystarczy zanurzyć je w kwasie. Odkrycie z pewnością zrewolucjonizuje przyszłą medycynę.

 

Otrzymywanie komórek macierzystych dotychczas było sprawą kontrowersyjną, ponieważ uzyskiwano je bezpośrednio z zarodków. Najnowsza metoda, opracowana przez naukowców z Centrum Rozwoju Biologii RIKEN w Japonii pozwala zarówno w szybki jak i w prosty sposób uzyskać komórki macierzyste z komórek krwi.

 

Uczeni prowadzili eksperymenty na myszach. Pobrane od tych stworzeń komórki krwi poddano na działanie kwasu. Część z nich zginęła, jednak druga część zamieniła się w pluripotencjalne komórki macierzyste. Ogromną zaletą tej metody jest to, że komórki te zostały uzyskane w mniej kontrowersyjny sposób w zaledwie 30 minut.

 

Naukowcy uznali odkrycie za prawdziwie rewolucyjne. Dotychczasowe procedury pozwalały uzyskać komórki macierzyste w przeciągu miesięcy. Zanim jednak proces ten stanie się dostępny dla wszystkich ludzi, konieczne jest prowadzenie dalszych badań w tym kierunku.

 

 

Źródło: http://news.discovery.com/tech/biotechnology/groundbreaking-embryonic-stem-cells-made-with-acid-140129.htm

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj