Odbył się kolejny test zaawansowanego plecaka odrzutowego JB-10

Kategorie: 

Źródło: YouTube

Plecaki odrzutowe to marzenie wielu z nas. Pocieszające jest to, że technologia ta w rzeczywistości istnieje, jest testowana poza laboratorium i stale ulepszana. Firma JetPack Aviation wypróbowała niedawno najnowszą wersję swojego urządzenia.

 

JetPack Aviation od lat testuje plecak o nazwie JB-9 i osiąga znakomite rezultaty. Jest dość lekki, ale użytkownik może dzięki niemu wzbić się na wysokość nawet 3 tysięcy metrów nad powierzchnią ziemi i rozwinąć prędkość maksymalną do 102 km/h. Wynalazek ten zapewnia stabilność lotu i pozwala wykonywać dynamiczne manewry. Niestety, urządzenie ma swoje wady - w tym przypadku jest to bardzo krótki czas lotu, który wynosi tylko 10 minut.

Obecnie, firma pracuje nad nową wersją plecaka o nazwie JB-10. Pozwoli on na nieco wyższe loty (ponad 3 tysiące metrów nad powierzchnią ziemi) i szybsze podróżowanie (160 km/h). Twórcy uzupełnią urządzenie o dodatkowe systemy bezpieczeństwa, np. spadochrony, które uratują użytkownika w przypadku potencjalnej awarii. Czas lotu niestety nie ulegnie zmianie.

Najnowszy, trzeci test plecaka odrzutowego JB-10 odbył się 1 października w Monako. Wypróbował go David Mayman, dyrektor generalny JetPack Aviation oraz główny pilot testowy. Jest to właściwie jedyna osoba, która potrafi obsługiwać te urządzenia, przynajmniej na dzień dzisiejszy - firma ma zamiar opracować symulator lotu, który pozwoli wyszkolić nowych pilotów.

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Skomentuj