Oczy mogą być drukowane w drukarkach 3D

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Firma Fripp Designe z Wielkiej Brytanii tworzy protezy oczu wykorzystując do tego drukarki 3D. Dzięki tej nowej metodzie można zaoszczędzić zarówno czas jak i koszty produkcji w porównaniu do tradycyjnych metod.

 

Fripp Designe prowadzi swój projekt i badania w kooperacji City University of Manchester. Już teraz są oni w stanie wyprodukować 150 gałek ocznych w ciągu godziny, co z pewnością będzie miało wpływ na cenę. Pomysłodawcy zapewniają, że protezy są trudne do odróżnienia od naturalnych.

 

Tradycyjny proces wytwarzania protez ręcznie trwa bardzo długo. Tzw. oczy szklane zazwyczaj wykonywane są ze specjalnego szkła lub akrylu a następnie są starannie ręcznie malowane i dopasowane indywidualnie do użytkownika. W Wielkiej Brytanii koszt sztucznego oka wynosi ok. 3 tys. funtów.

 

Fripp Designe może obniżyć cenę produktu do 100 funtów (około 165 dolarów). Do produkcji protez firma używa drukarki 3D Spectrum Z- Corp 51 i specjalnych materiałów żywicznych. Protezy wyglądają bardzo realistycznie. Technologia produkcji pozwala dokładnie dopasować kolor oczu i nanieść żyłki naczyń. Oprócz protezy oka firma produkuje także elastyczne protezy twarzy.

 

Technika wytwarzania oka jest gotowa do użycia. Sprzedaż oczu rozpocznie się w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy. Przedstawiciele firmy uważają, że ich produkty będą interesować ludzi w krajach rozwijających się, np. w Indiach.

 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj