Obawiasz się buntu maszyn? Zamieszkaj na Antarktydzie

Kategorie: 

Źródło: Kadr z YouTube

Nikt nie jest idealny. Nie można tego powiedzieć ani o człowieku, ani o maszynach. Jeśli ludzie obawiają się, że zabójcze roboty będą chciały w przyszłości zapanować nad światem, prawdopodobnie pozostaną nam dwa rozwiązania - uciec na Antarktydę, albo mieć nadzieję, że roboty swoją nieudolnością same się wykończą.

 

Bez względu na to czy naukowcy zbudują robota humanoidalnego, robota dwu-, trzy- lub czteronożnego czy też maszynę poruszającą się na kółkach, każdy z nich będzie posiadał jedną wadę - nieumiejętność poruszania się po lodzie. W tej kwestii ludzie faktycznie górują. Nawet gdyby założyć maszynie łyżwy, ta kupa złomu i tak się przewróci.

 

Większość dzisiejszych robotów ma spore problemy z zachowaniem równowagi i nie potrafi przemieszczać się po kamieniach, śniegu czy piasku. Lód to dla nich prawdziwe wyzwanie i tak naprawdę to robot prędzej powybija swoje sztuczne zęby, niż nauczy się prawidłowo po nim chodzić.

 

Jeśli kiedykolwiek nastąpi bunt maszyn, Antarktyda powinna być dla ludzi najbezpieczniejszym miejscem. Ewentualnie może to być Syberia - ważne, żeby było dużo śniegu i lodu. W okresie zimowym, roboty bojowe nie zdołałyby przejąć kontroli nawet nad Polską. Lód i dziurawe jezdnie spisywałyby się wręcz idealnie przeciwko najeźdźcy.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Skomentuj