Nvidia stworzyła sztuczną inteligencję, która generuje „żywe” ludzkie twarze

Kategorie: 

Źródło: Nvidia

Amerykańskie przedsiębiorstwo komputerowe Nvidia pokazało, do czego może być zdolna sztuczna inteligencja. Naukowcy opracowali system, który potrafi generować obrazy ludzkich twarzy, wyglądających jak prawdziwe.

 

Sztuczna inteligencja Generative Adversarial Networks (GAN), zamiast posługiwać się fragmentami zdjęć znalezionych w internecie, dogłębnie je analizuje i skupia się na najważniejszych elementach twarzy i głowy, takich jak włosy, czoło, brwi, oczy, nos, usta, policzki, zarost, zęby, kolor skóry, zmarszczki oraz znamiona.

 

Sztuczna inteligencja Nvidii oparta jest o metodę, zwaną transferem stylu. Dzięki niej, z jednego zdjęcia, przedstawiającego twarz prawdziwej osoby, SI potrafi stworzyć mnóstwo różnych wersji twarzy. Choć wyglądają jak prawdziwe, ludzie pokazani na powyższych i poniższych zdjęciach tak naprawdę nie istnieją.

Nvidia pracowała nad swoim systemem przez około 4 lata i dziś możemy podziwiać niesamowite efekty prac. Wyobraźmy sobie wprowadzenie takiej technologii do gier wideo – generowane postacie wyglądałyby jak prawdziwe. Na poniższym filmie możemy zobaczyć, jak najnowsza sztuczna inteligencja generuje sztuczne obrazy ludzi i nie tylko.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika Kamil 34

"ludzie pokazani na

"ludzie pokazani na powyższych i poniższych zdjęciach tak naprawdę nie istnieją" ? Pula genetyczna jest kończona, o czym sam się przekonałem mijając naulicy soboftura kuzynki. Samemu też jak bardzo ułomnymi jesteśmy, by się łudzić że komputer będzie od nas lepszym tworem.

Portret użytkownika eh

Jest to bardzo ważna

Jest to bardzo ważna informacja. Teraz będzie można jeszcze łatwiej wciskać ludziom kłamsta uwiarygodnione niby autentycznymi wydarzeniami z "prawdziwymi" ludzmi. Nawet nie połapiemy się kiedy nam wciskają kit ;/

Skomentuj