Nowy serwis internetowy pozwala "rozmawiać" z bliskimi zmarłymi

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com
Serwis Eterni.me, stworzony przez naukowców z Programu Rozwoju Przedsiębiorczości z MIT, umożliwia "rozmowę" ze zmarłą osobą. Odbywa się ona tak naprawdę w świecie wirtualnym a całe funkcjonowanie opiera się o sztuczną inteligencję.

 

Zasada działania serwisu jest prosta. Każdy, kto chciałby "porozmawiać" z najbliższą zmarłą osobą, musi najpierw udostępnić serwisowi dane i informacje. Chodzi przede wszystkim o aktywność online zmarłego, czyli dziennik prowadzonych rozmów na czacie, założone konta na serwisach społecznościowych, zdjęcia i wiadomości z poczty elektronicznej. Serwis przechowuje wszystkie dane i są one następnie przetwarzane przez skomplikowane algorytmy sztucznej inteligencji.

 

W ten sposób, jak to stwierdzili twórcy, zmarła osoba otrzymuje nowe, wirtualne życie a my możemy z nią porozmawiać. Oczywiście rozmowa będzie prowadzona ze sztuczną inteligencją, a nie ze zmarłym, jednak jak donosi Boston.com, sporo osób zainteresowało się serwisem a twórcy otrzymują mnóstwo pozytywnych opinii. Eterni.me zostanie uruchomiony już w najbliższym czasie.

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika ..pies

kolejny haczy by wydojc nasze

kolejny haczy by wydojc nasze prywatne dane ,juz lepsze by bylo stworzenie kompa w krztalcie psa ,kota  lalki   do uzytku w domu by samotne  niechodzace   lub starsze osoby mialy z kim pogadac,oczywiscie taniego bo b.drogie takie zabawki juz sa.

Portret użytkownika Zwolennik rządu światowego

Dane zmarłego są przydatne,

Dane zmarłego są przydatne, ale nie po to, by mu coś sprzedać. No ikrzywdy nikomu nie wyrządzą. Bardziej skłaniałbym się ku tezie, że to tylko wyjście naprzeciw oczekiwaniom mas. Wszak "Wróżka" okupuje wystawy w kioskach z gazetami i sprzedaje się jak ciepłe bułeczki. A są przecież zachodnie kraje jeszcze bardzie cofające się w rozwoju, niż Polska. Co tu zresztą dużo gadać - jakies 6 miliardów ludzi wierzy w różnych bogów... A ten serwis jest lepszy od "Wróżki" i religii, bo zamiast wiary w szarlatana prawiącego, że ma połączenie ze światem duchów, próbuje odtworzać ludzką pamięć i osobowość, a w perspektywie dalszej przyszłości być może stworzą SI niemal idealnie odwzorowującą dowolną osobę. To namiastka życia wiecznego i sam z największą chęcią zgodziłbym się na oddanie całej wiedzy na swój temat, by choć w tej formie egzystować po swojej śmierci.
Literatura sci-fi już dawno przewidziała taki rozwój wypadków, a ludziom nie mającym zacięcia do czytania polecam mocno osadzony w tym temacie serial Caprica (to prequel najlepszego serialu sci-fi Battlestar Galactica).

Skomentuj