Nowy samochód Forda nie pozwoli nam przekroczyć dozwolonej prędkości

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube
Przekroczyć dozwoloną prędkość jest łatwo, choć nie wszyscy kierowcy robią to świadomie. Dlatego Ford powiadomił o wprowadzeniu nowej technologii do swojego najnowszego samochodu Ford S-Max, która sprawi, że pojazd będzie automatycznie zmniejszał prędkość a my nie dostaniemy mandatu.

 

W ramach technologii Intelligent Speed Limiter, samochód Ford S-Max będzie skanował znaki drogowe za pomocą kamery umieszczonej z przodu i odpowiednio na nie reagował. Przykładowo jeśli jedziemy z prędkością 70 km/h i widzimy znak z ograniczeniem prędkości do 60 km/h, pojazd automatycznie zwolni i nie pozwoli nam jechać szybciej. System będzie w tym celu korzystał również z nawigacji.

 

Technologia ma swoje plusy i minusy. Jeśli kierowcy nie będą przekraczać dozwolonej prędkości, nie otrzymają mandatu. Pomysł ten zapewne sprawdziłby się w Polsce pełnej fotoradarów. Z drugiej jednak strony, jeśli np. chcemy jak najszybciej dojechać do szpitala aby uratować komuś życie, istnieje ryzyko że nie zdążymy dojechać na czas, a jak wiadomo w takich sytuacjach liczy się każda sekunda.

 

 

Źródło: http://social.ford.co.uk/could-this-spell-the-end-for-speeding-tickets/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj