Nowy rosyjski myśliwiec T-50 niczym "latający robot"

Kategorie: 

Źródło: Maxim Maksimov/Creative Commons
W przyszłym roku, Rosja rozpocznie masową produkcję nowych myśliwców piątej generacji T-50 (PAK FA), które na dzień dzisiejszy są jeszcze na etapie testowania. Ze względu na poziom zautomatyzowania stwierdzono, że maszynie bliżej jest do latającego robota, niż do typowego myśliwca.

 

Władimir Michejew, doradca dyrektora koncernu KRET (Koncern Technologii Radioelektronicznych) należącego do rosyjskiego Rostec powiedział, że samolot-robot T-50 wyposażony jest w aktywny system obronny Himalaya, natomiast system radarów aktywnych i pasywnych oraz dalmierze optyczne są zintegrowane z obudową tej maszyny i funkcjonuje ona niczym inteligentna skóra. Dzięki temu samolot otrzymuje większą ochronę przed zagłuszeniem. T-50 posiada również wyjątkowo niski poziom wykrywalności.

 

Stwierdzono również, że pilot będzie nie tylko obsługiwać samolot ale stanie się również jego częścią - człowiek będzie zintegrowany z maszyną. Według obecnych planów, T-50 ma zastąpić myśliwce czwartej generacji Su-27 i Mig-29, które zostały wcielone do służby odpowiednio w 1985 i 1983 roku.

 

 

Źródło: http://sputniknews.com/russia/20150525/1022530075.html

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika  mak

Bardzo dobrze ,że kradną

Bardzo dobrze ,że kradną ,robią to co inni, jestem zadowolony ,że Rosjanie są coraz silniejsi i złamali monopol  na "amerykanską dYmokrację . Boże chron Rosję i pozwól szybko zjednoczyć się BRACIOM SŁOWIANOM.

Skomentuj