Nowy laser może ochronić Ziemię przed asteroidami

Kategorie: 

Źródlo: Internet
Naukowcy z University of California w Stanach Zjednoczonych zdołali stworzyć w warunkach laboratoryjnych wiązkę laserową, która może w przyszłości niszczyć lub zmieniać trajektorię lotu zagrażających Ziemi asteroid.

 

Instalacja nazywa się Directed Energy System for Targeting of Asteroids and Exploration, w skrócie DE-STAR. Odpowiednie doświadczenia potwierdzające przydatność technologii przeprowadzono na kamieniach bazaltowych. Ich podgrzewanie za pomocą lasera spowodowało, że materiał skalny zaczął się rozkładać.

 

Gdyby strzelano do jakiegoś kosmicznego gruzu teoretycznie powinno to wpłynąć na masę obiektu, a na skutek jej zmiany i gazów emitowanych podczas ogrzewania, obiekt może trwale zmienić tor lotu.

Aby jednak ta obiecująca technologia stała się rzeczywistą linią obrony Ziemi minie jeszcze dużo czasu. Miejmy nadzieje, że mamy go odpowiednio dużo, aby odpowiednio przygotować się na sprostanie wyzwań jakie dla ludzkości powstają na skutek kosmicznych zagrożeń.

 

 

Artykuł pochodzi z portalu: Zmianynaziemi.pl

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika alien

Wiesz, co... zdiwiło mnie to,

Wiesz, co... zdiwiło mnie to, że ktoś ma takie podejście.
Nie mam kontrargumentów. Uważam tak samo jak Ty.
Sztuczna inteligencja będzie nami lepiej zarządzać niż zachłanni, skorumpowani, niewykształceni, żądni wojen ludzie.
Wydaje mi się, że nawet najlepszy człowiek może zostać zastraszony, źle podejmować decyzje itd.
Jestem za.

Portret użytkownika zeeck

Najpierw zbudujmy urządzenie,

Najpierw zbudujmy urządzenie, które ochroni nas przed patologicznymi rządami tego świata.
Ci, którzy mają otwarte oczy widzą, że wszystko zmierza do autodestrukcji, żyjemy w więzieniu bez murów, a rozwój technologii służy w pierwszej kolejności do zbrojenia rządów.
Niestety nie możemy liczyć na sprawiedliwe rządy prwadzone przez ludzi, powinniśmy jak najszybciej stworzyć sztuczną inteligencje i jej oddać tą władzę, oczywiście jest to ryzykowne, ale przynajmniej daje jakiś wybór i szansę na uniknięcie zagłady. Każdy człowiek powinien móc się zwrócic do wszechobecnej SI i otrzymać odpowiedz, a jego pytanie lub prośba powinno być przez nią przeanalizowane i ewentualnie egzekwowane dla dobra całej ludzkości. SI powinna mieć dwa podstawowe priorytety : uniknięcia zagłady ludzkości oraz postępu technologii dla jej rozwoju. Bez takiej ingerencji czeka nas wielka redukcja zaludnienia (czyt. III wojna) ponieważ niedługo ciągle zbrojące się państwa nie będą w stanie wyżywić ciągle rosnącej populacji.
Reasumując mamy dwa rozwiązania:
- zostawić rządy ludziom, którzy nigdy sie nie dogadają = III wojna światowa
- oddać władzę SI = integracja całego świata, wyrównanie klas społecznych, ekspansja kosmosu, ale jest i ryzyko: holokaust atomowy
Trzeba być świadomym, że ludzie na tkz. stołkach nidgy nie dopuszczą do rozwiązania drugiego i raczej czeka nas marny los, pocieszeniem jedynie jest to, że oba rozwiązania prowadzą do jednego punktu, którym wbrew pozrom jest przetrwanie, pytanie tylko czy dla wszystkich, czy tylko dla wybranych.
Będę wdzięczny za kontrargumenty takiego rozwoju rzeczy.
 

Skomentuj