Nowy gatunek pająka wygląda jak rekwizyt z Harry'ego Pottera

Kategorie: 

Źródło: Javed Ahmed et. al / Warner Bros

Zespoł arachnologów zainteresował niedawno media na całym świecie. Swój nowo odkryty gatunek pająka nazwali oni na cześć serii książek Harry Potter. Wszystko to, z powodu osobliwego wyglądu ich znaleziska. 

Pająk nosi nazwę Eriovixia gryffindori co ma odnosić się do tego, iż zdaniem badaczy jego odwłok przypomina tiarę przydziału z serii Harry Potter. Sama autorka serii J.K. Rowling pogratulowała i podziękowała badaczom na twitterze. Samiczka Eriovixia gryffindori została odkryta w lesie Karnataka w Indiach. Jej odwłok służy za kamuflarz i ma przypominać zeschnięty liść aby pomóc pająkowi wtopić się w otoczenie.

 

Mimo iż przypomina ona mocno inne pająki z rodziny Eriovixia, kształt jej genitaliów i exoszkieletu różnił się wystarczająco aby można ją było uznać za nowy gatunek. Badacze zdecydowali się nazwać swojego pająka na cześć serii Harry Potter po części po to aby zainteresować nim więcej ludzi na całym świecie. Biorąc pod uwagę zainteresowanie tym badaniem wynikłe w związku z nazwą pająka, zdecydowanie osiagnęli oni swój cel.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj