Nowy egzoszkielet dwudziestokrotnie zwiększa siłę

Kategorie: 

Źródło: Sarcos Robotics

Sarcos Robotics zapowiada wprowadzenie na rynek egzoszkieletu, który dwudziestokrotnie zwiększą siłę użytkownika. Firma niedawno pozyskała dodatkowe fundusze w wysokości 40 milionów dolarów (około trzech miliardów rubli przy obecnych kursach wymiany). Deweloperzy planują przeznaczyć te pieniądze na komercjalizację swojego pomysłu - egzoszkieletu o nazwie Guardian XO.

 

Według twórców jest to pierwszy egzoszkielet obejmujący całe ludzkie ciało, który może pracować kilka godzin bez ładowania baterii. A gdy akumulator się rozładuje, można go szybko wymienić w terenie, praktycznie bez przerywania pracy.

 

Główną funkcją Guardian XO jest ułatwianie podnoszenia ciężarów. Zwiększa on aż dwudziestokrotnie siłę użytkownika. Oznacza to, że budowniczy będzie mógł podnieść worek cementu o wadze 50 kilogramów jak cegłę ważącą 2,5 kilograma.

 

Według producentów egzoszkielet podąża za ruchami człowieka w czasie rzeczywistym, bez „zwalniania”. Jednocześnie system umożliwia wykonywanie różnorodnych ruchów. Kolejną zaletą Guardian XO jest jego modułowa konstrukcja. Dzięki niemu egzoszkielet można założyć lub zdjąć w 30 sekund. Nowy egzoszkielet może wytrzymać osiem godzin bez ładowania baterii.

 

Firma oferuje użytkownikom nie tylko samo urządzenie, ale także jego konserwację i aktualizację. Oczekuje się, że urządzenie, po pierwsze, zwiększy wydajność pracy, a po drugie, uratuje osobę przed obrażeniami podczas podnoszenia dużych ciężarów. 

 

Egzoszkielet będzie doskonałym rozwiązaniem tam, gdzie zastąpienie człowieka robotem jest utrudnione ze względu na konieczność wykonywania przez pracownika zbyt skomplikowanych manipulacji. Operator egzoszkieletu w rzeczywistości łączy zwinność i inteligencję człowieka z nadludzką siłą robota.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj