Nowe opancerzone Audi A8 L Security najbezpieczniejszym samochodem na świecie

Kategorie: 

Źródło: Audi
Niemiecki producent samochodów Audi zaprezentował nowy pojazd, który zapewni pasażerom bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. Audi A8 L Security, ze względu na swój charakter, jest przeznaczony przede wszystkim dla ważnych osobistości.

 

Do produkcji nowego samochodu Audi wykorzystano włókna aramidowe, czyli specjalnego stopu aluminium i stali pancernej. Dzięki temu, Audi A8 L Security jest całkowicie odporny na ostrzał np. z AK-47 czy z ręcznych granatników a nawet na eksplozje z granatów ręcznych i materiałów wybuchowych. Dla większego bezpieczeństwa posiada również opony flat run. Pojazd można wyposażyć między innymi w wyjście awaryjne, system wentylacji i gaszenia ognia.

Dodatkowo pasażer będzie posiadał możliwość komunikowania się np. z ochroniarzami z zewnątrz a drzwi są selektywnie odblokowywane. Ze względu na opony flat run, Audi A8 L Security posiada prędkość maksymalną 210 km/h przy napędzie na cztery koła. Niemiecki producent przyjmuje obecnie zamówienia a pojazdy będą dostarczane do klientów już na wiosnę w przyszłym roku.

 

 

Źródło: https://www.audi-mediacenter.com/en/press-releases/4737

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Skomentuj