Nowa teoria Stephena Hawkinga - czarne dziury mogą pozwalać na podróże do innych Wszechświatów

Kategorie: 

Wizja artystyczna czarnej dziury - źródło: Victor de Schwanberg/Science Photo Library
Wiele teoretyzuje się na temat tego, jak działają i czym właściwie są czarne dziury, które pochłaniają dosłownie wszystko w swoim otoczeniu. Znany fizyk teoretyk Stephen Hawking zaskoczył nas właśnie swoją nową koncepcją - według niej, czarne dziury mogą funkcjonować niczym drzwi do innego Wszechświata.

 

Nowa teoria słynnego naukowca jest odpowiedzią na tzw. paradoks informacji. Ogólna teoria względności głosi, że informacja pochłonięta przez czarną dziurę zostanie zniszczona, co jednak nie zgadza się z mechaniką kwantową. Stephen Hawking starał się pogodzić te dwie wyżej wymienione sprzeczności.

 

Według niego, czarne dziury przechowują informację w horyzoncie zdarzeń, czyli w sferze która otacza te astronomiczne twory, w postaci dwuwymiarowych hologramów. Co więcej, naukowiec stwierdził że z czarnych dziur można się wydostać, ale wtedy moglibyśmy pojawić się w innym Wszechświecie.

 

"Czarna dziura musi być duża a jeśli się obraca, może zawierać przejście do innego Wszechświata. Lecz nie będzie można już powrócić do naszego świata" - powiedział Stephen Hawking.

 

Gdyby rzeczywiście było tak jak postuluje brytyjski fizyk teoretyk, czarne dziury funkcjonowałyby niczym drzwi do innych światów, ale ze względu na brak możliwości powrotu, taka podróż byłaby bardzo niebezpieczna - zakładając oczywiście że człowiek potrafiłby ją przetrwać. Uczony podsumował, że choć chętnie poleciałby w kosmos to nie ma zamiaru sprawdzać tej teorii.

 

 

Źródło: http://www.space.com/30366-stephen-hawking-black-hole-mystery.html

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika Kokosu

Czarna Dziura to wielkie ogo

Czarna Dziura to wielkie ogo które widząc Cie wchłania do swojej świadomości, czarnej dziury mózgiem jest kolejny wszechświat zbudowany jak nasz. czarna dziura wchłania materie by osiągnąć wyższy poziom świadomości, kolejny etap. poprostu buduje kolejny wymiar świata jak już nie ma życia  wciąga stare układy i buduje wszystko na nowo. żeby zawsze i wszędzie było życie by nigdy nie było końca.

Portret użytkownika Deus

No cóż, może ma tu

No cóż, może ma tu zastosowanie stare powiedzenie, że "Nic w przyrodzie nie ginie, jedynie zmienia właściciela". W tym wypadku "nasz" Wszechświat traci swą materię na rzecz innego, tego po drugiej stronie Czarnej Dziury. 

Skomentuj