Nokia 3310 powróciła w nowej, ciekawej odsłonie

Kategorie: 

Źródło: Nokia Mobile

HMD Global, czyli firma produkująca urządzenia marki Nokia, zaskoczyła nas odświeżoną wersją Nokii 3310. Stary telefon w nowej odsłonie wygląda naprawdę ciekawie - posiada nowe funkcje, ale zachował swoje największe atuty, czyli niemal niezniszczalną obudowę i bardzo długi czas działania.

 

Wszyscy fani Nokii 3310 zastanawiali się co konkretnie zaprezentuje nam firma HMD Global podczas wydarzenia Mobile World Congress w Barcelonie. Niektórzy spodziewali się, że będzie to typowy smartfon, wyposażony w kilka przycisków i "czarno-biały" wyświetlacz.

Dziś już wiemy jak wygląda i co zaoferuje nam nowa Nokia 3310. Będzie to niewielki i lekki telefon z aparatem 2 Mpx i lampą błyskową. Pamięć wewnętrzna tego urządzenia ma wynosić 16 MB - to rzeczywiście niewiele w porównaniu do dzisiejszych smartfonów, ale twórcy zapewnili nam możliwość umieszczania kart MicroSD o pojemności do 32 GB. Nowa Nokia będzie posiadać również Bluetooth, który umożliwi nam przesyłanie danych.

 

Kolejna rzecz to kolorowy wyświetlacz bez funkcji dotyku i zainstalowana przeglądarka Opera Mini. Urządzenie posiada gniazdo MicroUSB. Warto również powiedzieć czego ten telefon nie posiada - brak w nim Wi-Fi, GPSu, sklepów z aplikacjami i "inteligentnych" oprogramowań, które dodatkowo pożerają energię z baterii. Telefon posiada jednak dostęp do internetu. Znajdziemy w nim również grę Snake, która zdobyła ogromną popularność. Wszystko jak za starych czasów.

Firma nie zawiodła nas w pewnej bardzo istotnej kwestii. Odświeżona Nokia 3310 potrafi działać nawet przez miesiąc bez ładowania i zapewnia nam około 22 godziny rozmów. Wbudowany odtwarzacz MP3 potrafi działać do 51 godzin na jednej baterii, zaś radio - do 39 godzin.

 

Telefon pojawi się w Europie w kwietniu lub maju w cenie 59 euro, tj. około 250 złotych. Urządzenie będzie dostępne w kolorze czerwonym, żółtym, matowym granatowym i szarym. Nowa odsłona legendarnej "cegły" wygląda bardzo ciekawie i jestem przekonany, że kupię ją, gdy tylko będzie dostępna w sklepach.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj