Niesamowite wideo porównuje rozmiary planet i gwiazd w naszym Wszechświecie

Kategorie: 

Źródło: YouTube
Nasze ziemskie problemy wydają się być ogromne, lecz gdy weźmiemy pod uwagę, że Ziemia jest tylko niewielkim okruszkiem we Wszechświecie, nasze podejście zmienia się. Aby to dobrze zrozumieć, wystarczy sobie porównać wielkość naszej planety z innymi ciałami niebieskimi.

 

Astronomia posiada w sobie coś wyjątkowego. Obserwując niebo nocą, myślami jesteśmy w zupełnie innym miejscu. Zapominamy o problemach i skupiamy się na świecących kropkach - gwiazdach oddalonych od nas o setki lat świetlnych. Nie musimy nawet posiadać sprzętu do obserwacji, aby zobaczyć pobliskie planety - Jowisza, Marsa, Wenus czy Saturna, a także naturalnego satelitę Ziemi.

 

Swoim zasięgiem wzroku jesteśmy w stanie dostrzec jedynie niewielką część kosmosu. Teleskop pozwoli nam zobaczyć nieco więcej, ale dopiero gdy poznamy wielkość poszczególnych planet i gwiazd zrozumiemy jak niewiele znaczymy we Wszechświecie, a nawet w Układzie Słonecznym. Obejrzyj więc poniższe nagranie i poczuj jak znikają Twoje przyziemne problemy.

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika Pola

Nigdy nie zrozumiem czemu

Nigdy nie zrozumiem czemu ludzkość nie jest w stanie skupić się na swoim rozwoju zarówno intelektualnym jak i technicznym. Jakie fascynujące byłoby odkrywanie kosmosu... Ale my nawet nie znamy prawd znajdujących się na ziemi. Jakie to smutne, że ludzie od zarania dziejów łożą pieniądze i zajmują się zabijaniem innych ludzi ;/

Skomentuj