Niemiecka firma przedstawiła prototyp samochodu drukowanego za pomocą drukarki 3D

Kategorie: 

Źródło: EDAG
Technologia trójwymiarowego druku daje ogrom różnych możliwości. Pisaliśmy już o drukarkach 3D, które tworzą przedmioty codziennego użytku, ubrania a nawet domy i żywność. Teraz pojawił się pomysł, aby drukarki 3D drukowały samochody o niezwykłych, futurystycznych kształtach.

 

Niemiecka firma inżynieryjna EDAG zaprezentowała na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie (Geneva Motor Show 2014) projekt nowoczesnego samochodu EDAG Genesis. Prototyp ten różni się od tradycyjnych pojazdów nie tylko artystycznym kształtem, ale również obudową, która została wydrukowana w drukarce 3D jako jeden element.

 

Oczywiście pojazd ten został wydrukowany dzięki specjalnej drukarce 3D a specjaliści użyli zmodyfikowanej technologii osadzania topionego materiału (FDM). EDAG Genesis został stworzony z termoplastiku, choć jego konstrukcja mogła zostać również wykonana z włókna węglowego, przez co byłaby bardziej wytrzymała i lżejsza.

Źródło: EDAG

 

Firma uważa, że samochód Genesis mógłby zostać otoczony zewnętrzną ramą, wykonaną ze stali lub aluminium. Zanim jednak producenci będą tworzyć samochody za pomocą drukarek 3D, minie jeszcze sporo czasu. Koncepcja tego samochodu pokazuje jednak, że w przyszłości zamiast tworzyć pojedyńcze niewielkie elementy, drukarki będą mogły drukować od razu całe ramy samochodów.

 

 

Źródło: http://www.edag.de/en/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Skomentuj