Niemcy kupują od Izraela obronny system laserowy dla samolotów

Kategorie: 

Źródło: Elbit Systems/Youtube.com
Technologia laserowa ma coraz powszechniejsze zastosowanie w naszym życiu. Przyszłe samoloty pasażerskie oraz wojskowe będą wyposażone w system laserowy, który zapewni maszynie kompletną ochronę przed rakietami typu ziemia-powietrze.

 

W marcu tego roku izraelska firma Elbit Systems zakończyła testy systemu laserowego o zastosowaniu obronnym. Specjalne działo będzie montowane na pokładzie samolotów i ochroni maszynę w przypadku próby jego zestrzelenia.

 

Gdy urządzenie wykryje nadlatującą rakietę, w jej kierunku natychmiast wystrzelona zostanie wiązka laserowa, która zakłóci jej system nawigacyjny. Rakieta zostanie zdjęta ze swojego kursu i nastąpi jej detonacja, gdy ta znajdzie się w odpowiedniej odległości od samolotu.

 

System opracowany został w Izraelu a wszystkie samoloty z tamtejszych linii lotniczych zostaną w niego wyposażone. Firma Elbit Systems powiadomiła właśnie, że niemiecki koncern Diehl Defence również będzie korzystać z tej technologii. Już w ciągu 12 miesięcy, działo laserowe znajdzie się na pokładzie samolotu A400M Airbus a z czasem również w innych maszynach.

Źródło: Twitter/Elbit Systems

 

 

Źródło: http://www.jpost.com/Israel-News/Elbit-will-install-anti-missile-lasers-on-German-Air-Force-planes-382012

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Skomentuj