Niebieskoocy ludzie mają tego samego przodka

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Ludzie o niebieskich oczach mają jednego potomka, który żył w starożytności. Do takiego wniosku doszli naukowcy z Dani, co opublikowano w LADBible.

 

Podczas długich badań genu OCA2, który określa poziom brązowego pigmentu w oku, naukowcy odkryli, że niebieski kolor powstał podczas mutacji genetycznej i pochodzi z genu HERC2. Według naukowców gen ten „rozcieńcza” brąz na niebiesko. Naukowcom udało się ustalić, że mutacja pochodzi od jednej osoby, która żyła od sześciu do dziesięciu tysięcy lat temu.

 

Według autora badania, Hansa Iceberga, doszli do wniosku, że ludzie o niebieskich oczach są kojarzeni z jednym przodkiem. Wszyscy odziedziczyli jedną mutację w tym samym miejscu w swoim DNA. Mutacja mogła zacząć się po migracji do Europy z Afryki. To wyjaśnia, dlaczego ludzie o niebieskich oczach częściej należą do rasy kaukaskiej. Nawiasem mówiąc, niebieskie oczy występują tylko u 8-10% światowej populacji. 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika solar

"...mają jednego potomka,

"...mają jednego potomka, który żył w starożytności...". A ja głupi myślałem, że potomkowie to będą żyć w przyszłości, a w starożytności to są przodkowie. Ale cóż, całe życie człowiek się uczy Smile

Portret użytkownika r.abin

"Ludzie o niebieskich oczach

"Ludzie o niebieskich oczach mają jednego potomka, który żył w starożytności"? Jak "potomka", to chyba "będzie żył w przyszłości. To dotyczy moich sąsiadów, którzy mają "tylko jedną, niebieskooką wnuczkę"

Skomentuj