Neurobiolog twierdzi, że życie człowieka można wydłużyć maksymalnie do 120 lat

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
W zeszłym roku naukowcy odkryli sposób, który umożliwiłby wydłużenie życia ludzkiego nawet do 800 lat. Nikt z nas nie wyobraża sobie tak długiego życia, nie wspominając już o naszym zdrowiu. Jednak neurobiolog Colin Blakemore uważa, że człowiek nie mógłby żyć dłużej niż 120 lat.

 

Zakładając że nasze życie zostałoby wydłużone aż do 800 lat, musielibyśmy mieć pewność, że choroby związane z wiekiem również przyszłyby później. Przykładowo zaburzenia pamięci musiałyby pojawiać się dopiero w wieku 700 lat. Ważne jest również to aby sam proces starzenia się naszego organizmu został odpowiednio spowolniony.

 

W tym momencie pojawiają się inne pytania - w jakim wieku przechodzilibyśmy na emeryturę? Gdyby człowiek osiągał dojrzałość płciową w tym samym wieku co obecnie, jakie mielibyśmy odczucia spotykając naszego prapraprapra...prapradziadka? Pojawiają się również kwestie prawdopodobnego przeludnienia planety (chyba że doszłoby do kolonizacji innych planet) oraz niedoboru żywności.

 

Wielu z nas może po prostu uznać, że 800 lat życia to zdecydowanie za dużo. Brytyjski neurobiolog Colin Blakemore uspokaja, że życie przeciętnego człowieka nie może zostać aż tak wydłużone - nawet przy pomocy medycyny, genetyki i odpowiednich technologii. Według niego, górna granica wynosi 120 lat i prawdopodobnie nie zostanie przekroczona.

 

Swoje zdanie na ten temat wyraził na początku tego tygodnia w trakcie konferencji, na której gerontolodzy dyskutowali o przyszłości medycyny, globalnych problemach zdrowotnych i spodziewanej długości życia człowieka. Uczeni przyznali, że możliwość wydłużenia ludzkiego życia jest ograniczona i należy się bardziej skupić na zdrowiu i jakości życia starszych osób.

 

Zdanie Colina Blakemore'a jest sprzeczne z naukowcami, którzy zdołali dotychczas opracować metodę wydłużania życia. Za wspomnianym wcześniej odkryciem, które zapewniłoby człowiekowi życie nawet do 800 lat, stoi zespół uczonych któremu przewodził Walter Longa. Również dr Pankaj Kapahi odkrył sposób, aby człowiek mógł dożyć 500 lat.

 

 

Na podstawie: Dailymail.co.uk

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Skomentuj