Naukowiec chce przenieść swój umysł do komputera

Kategorie: 

Źródło: www.dreamstime.com
Niektórzy ludzie są w stanie zrobić dosłownie wszystko dla nauki. Jednym z nich jest naukowiec Randal Koene, który chce zbudować kopię swojego umysłu i przenieść ją do komputera.

 

Koncepcja przenoszenia ludzkiego umysłu do maszyny nie jest niczym nowym. Stephen Hawking uważa, że jest to jak najbardziej możliwe do wykonania a efektem tego będzie osiągnięcie nieśmiertelności. Oczywiście skopiowana świadomość będzie znajdować się w komputerze - Hawking porównał kiedyś mózg do komputera, co jego zdaniem oznacza, że świadomość wcale nie musi żyć tylko w ludzkiej głowie.

 

Wspomniany na początku naukowiec Randal Koene ma nadzieję, że uda mu się skopiować jego mózg i umieścić go w komputerze. Należałoby najpierw dokonać mapowania mózgu a jego aktywność zamienić w specjalny kod. Cyfrowa świadomość, jego zdaniem, mogłaby żyć wiecznie.

 

Naukowiec zaznacza, że zapisany w postaci kodu umysł musi być samodzielnym, niezależnym bytem. Nie ma więc mowy o jakiejś zwykłej symulacji czy sztucznej inteligencji, która jedynie naśladowałaby ludzki mózg. Koene uważa iż zadanie jest możliwe do wykonania, ponieważ jego zdaniem niemal wszyscy neuronaukowcy są zgodni, że mózg jest niczym mechanizm.

 

Skoro mózg jest biologicznym komputerem, to nic nie powinno stać na przeszkodzie w drodze do jego przekonwertowania w kod oraz przeniesienia do maszyny. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, aby skopiowany umysł był stale kontrolowany - co jeśli cyfrowa świadomość naukowca się zbuntuje?

 

 

Źródło: http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-2879803/The-scientists-planning-upload-brain-COMPUTER-Research-allow-inhabit-virtual-worlds-live-forever.html

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Skomentuj