Naukowcy zaproponowali teorię, według której czarne dziury to bramy do innych części Wszechświata

Kategorie: 

Źródło: NASA/JPL-Caltech
Czarne dziury to fascynujące kosmiczne obiekty, które intrygują naukowców. Dla jednych są to potwory, które pożerają wszystko co znajdzie się w jej pobliżu. Jednak inni przekonani są, że czarne dziury mogą pełnić jakąś ważną rolę w naszym Wszechświecie.

 

Teoria opracowana przez uczonych z Uniwersytetu w Walencji opisuje te obiekty jako drzwi do innych regionów we Wszechświecie. Niestety potężna grawitacja rozciągnie wszystko co zechce przejść przez ten portal. Będąc po drugiej stronie, rozmiar danego obiektu powróci do normalności. Oczywistością jest to, że człowiek nie będzie w stanie przeżyć takiej podróży.

 

Teoria, opisana przez dr Gonzalo Olmo, odrzuca koncepcję osobliwości i zakłada, że w sercu naładowanej elektrycznie, nieobracającej się czarnej dziury istnieje bardzo mała powierzchnia kulista. Spełnia ona rolę tunelu czasoprzestrzennego, dzięki któremu można byłoby przedostać się do zupełnie innego miejsca we Wszechświecie.

 

Według równań naukowców, tunel ten jest mniejszy od jądra atomowego, lecz staje się większy gdy czarna dziura przechowuje więcej ładunków elektrycznych. Gdyby człowiek wpadł w czarną dziurę, zostałby tak rozciągnięty aby mógł zmieścić się w tunelu. Przypominałoby to przewlekanie nici bawełnianej przez ucho igielne. Trudno powiedzieć, czy ludzkość kiedykolwiek będzie mogła przeprowadzić eksperyment aby potwierdzić tę teorię.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika Ernest

Czarna dziura pracuje

Czarna dziura pracuje emitując cały czas energię cieplną,rentgen,gamma oraz grawitacje zespalającą materie.Nie jest tworem wszechpotężnym bo ma początek i koniec.Potrafi nadać prędkość i wysłać obiekty zwarte na inne orbity.Potrafi też złączyć układy podwójne w całość lub nadebrać nadmiar niepotrzebnej materii z blisko przelatujących w bezpiecznej odległości gwiazd.Jeżeli czarne dziury są tak pospolite to muszą podlegać pod jeszcze potężniejszą strukturę,siłę,energie.Jeżeli czas i przestrzeń są tak elastyczne to zastosowanie czarnych dziur też jest elastyczne do okoliczności zastosowań praktycznych.

Portret użytkownika blabla

Bez sensu. Jak na razie nie

Bez sensu. Jak na razie nie wiadomo nawet co jest w środku czarnej dziury. Skoro na powierzchni gęstość zmierza do nieskończoności, to głębiej będzie już minus nieskończoność?
Pewnie obiekty mają tam ujemną wielkość

Skomentuj