Naukowcy zaprezentowali wyjątkowy giętki smartfon z holograficznym ekranem

Kategorie: 

Źródło: Queen’s University

Podczas gdy wielu z nas z niecierpliwością oczekuje pierwszych wyginanych telefonów, które będzie można zrolować niczym gazetę, uczeni prezentują kolejne ciekawe pomysły na przyszłą elektronikę. Smartfon HoloFlex opracowany przez specjalistów z kanadyjskiego Queen’s University jest niezwykłym urządzeniem które obowiązkowo powinno pojawić się w sklepach.

 

HoloFlex posiada niezwykły, holograficzny ekran i wyświetla trójwymiarowy obraz. Co ważne, można go oglądać pod każdym kątem i nie trzeba nosić specjalnych okularów. Smartfon ten jest całkowicie giętki i oczywiście jak na dzisiejsze standardy posiada dotykowy ekran o rozdzielczości Full HD typu FOLED.

Źródło: Queen’s University

Wyświetlacz renderuje obrazy w postaci 12-pikselowych bloków które pojawiają się na specjalnych giętkich warstwach wydrukowanych w drukarce 3D, zawierające łącznie ponad 16 tysięcy mikrosoczewek typu rybie oko. Twójwymiarowe obiekty wyświetlane są w rozdzielczości 160x104 pikseli i można je oglądać z każdej strony - wystarczy jedynie obracać smartfonem.

Źródło: Queen’s University

Trzeba przyznać że jest to bardzo interesująca technologia, która po odpowiednim ulepszeniu mogłaby znaleźć się na półkach sklepowych. Niestety smartfon HoloFlex na dzień dzisiejszy jest tylko prototypem a twórcy nic nie mówią o jego ewentualnej komercjalizacji.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Skomentuj