Naukowcy z Chin stworzyli system "hodowli ludzi"

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Chińscy naukowcy opracowali technologię opartą na sztucznej inteligencji, przeznaczoną do opieki nad ludzkimi zarodkami rozwijającymi się w sztucznych łonach. Twórcy tego systemu uważają, że dzięki sztucznej "hodowli ludzi" kobiety nie będą już musiały rodzić dzieci.

 

 

Zespół z Instytutu Inżynierii i Technologii Biomedycznej w Suzhou zapewnia, że system jest wydajny i pozwoli zwiększyć bezpieczeństwo rozwoju zarodków. Technologia jak dotąd została przetestowana jedynie na zarodkach zwierząt, ale naukowcy przymierzają się do pierwszych eksperymentów z udziałem ludzkich embrionów.

 

System oparty o sztuczną inteligencję miałby regulować dostęp do składników odżywczych, dwutlenku węgla i innych substancji, a także zapewniać stały nadzór nad rozwojem. Zdaniem chińskich naukowców, ich technologia pozwoliłaby również lepiej poznać fizjologię rozwoju embrionalnego człowieka, a w przyszłości nawet leczyć wady wrodzone i inne chorzenia związane z reprodukcją.

Zagraniczne media zauważają, że system sztucznej "hodowli ludzi" to odpowiedź na kryzys demograficzny. Chiny po wielu latach wyeliminowały z życia politykę jednego dziecka, a teraz władze wręcz zachęcają obywateli do posiadania dzieci. Mimo to w Chinach rodzi się coraz mniej ludzi, a społeczeństwo starzeje się w błyskawicznym tempie.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika r.abin

Teolodzy - nie będą

Teolodzy - nie będą zadowoleni. Miało być "w bólach rodzić będziesz", a tu "klops". Czy Stwórca - nie ześle (drugiego) potopu?
Może być i tak, że - "zostało nam wybaczone". Klimat się "ociepli" i będziemy chodzić nago, mąż nie "będzie panował nad niewiastą"(jest już odwrotnie), oraz dostaniemy - "wynagrodzenie podstawowe" aby nie "pracować - w trudzie i znoju". Brakuje tylko - "nieśmiertelności"  Czyżby Sachs był Mesjaszem?

Skomentuj