Naukowcy twierdzą, że do 2100 roku podróże w czasie i teleportacja staną się możliwe

Kategorie: 

Kadr z filmu Star Trek - źródło: Youtube
Wszystkie niesamowite technologie jakie znamy z filmów SF, takie jak teleportacja czy możliwość podróżowania w czasie, pojawią się kiedyś w naszym życiu. Takiego zdania są brytyjscy fizycy z Imperial College London i University of Glasgow.

 

Jeśli wierzyć w to co mówią nam naukowcy, to już w ciągu kilkunastu miesięcy będzie można wykonywać pierwsze prywatne loty w kosmos. Firmy takie jak Virgin Galactic czy SpaceShipTwo oferują luksusowe loty suborbitalne za cenę kilkuset tysięcy dolarów, więc na taką podróż nie każdy może sobie pozwolić. Co więcej, możliwość zarezerwowania sobie takiego lotu pojawiła się już kilka lat temu.

 

Bardzo ciekawym wynalazkiem, jaki nieraz można było zobaczyć na filmach science fiction, jest kamuflaż który sprawia iż zakryty nim obiekt jest dosłownie niewidoczny dla ludzkiego oka. Prace nad taką technologią trwają już od bardzo dawna. Brytyjscy fizycy uważają, że do 2030 roku pojawią się pierwsze materiały, które skutecznie zakamuflują każdy obiekt.

 

Wielu ludzi wciąż nie wierzy, że teleportowanie się w różne miejsca bez względu na odległość będzie kiedykolwiek możliwe, choć uczeni podchodzą do tej sprawy bardzo poważnie. Przeprowadzone dotychczas eksperymenty jasno wskazują, że teleportacja jest możliwa, przynajmniej na poziomie kwantowym, ale z czasem wszystko ma się zmienić.

Źródło: CBS/ Star Trek

Według dr Mary Jacquiline Romero, postęp techniczny sprawi że do 2080 roku teleportacja ludzi stanie się zupełnie powszechnym zjawiskiem. Natomiast kilka miesięcy temu fizycy z Rosji, Słowacji i Czech powiadomili o kolejnym postępie w tej dziedzinie i stwierdzono wprost iż do 2040 roku teleportacja przedmiotów stanie się możliwa i będzie miała wiele zastosowań.

 

Ostatnią kwestią, jaka została poruszona przez naukowców z Wielkiej Brytanii, jest możliwość podróżowania w czasie, znana głównie z filmu "Powrót do Przyszłości". Według Colina Stuarta, człowiek będzie mógł wykonać podróż w przyszłość w 2100 roku i jego zdaniem, jest to jego bardzo optymistyczna wizja.

 

Uczony wspomniał jednak, że możliwość podróżowania w czasie można osiągnąć podróżując w kosmosie: "Jeśli podróżowałbyś w kosmosie w wielkiej pętli z prędkością 1/10 prędkości światła przez 6 miesięcy, to na Ziemi minęłoby około 6 miesięcy i jeden dzień". Być może wpadnie ktoś w przyszłości na pomysł aby skonstruować wehikuł czasu, niczym legendarny DeLorean.

 

 

Źródło: Dailymail.co.uk

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj