Naukowcy po raz pierwszy dokonali komunikacji mózg-mózg, naśladując telepatię

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
W laboratorium w Indiach przeprowadzono eksperyment, w ramach którego zaprezentowano możliwość komunikowania się między osobami na dużą odległość. W tym celu, wykorzystano między innymi elektroencefalograf, komputery, internet i mózg człowieka.

 

Badania nad ludzkim mózgiem trwają juz od bardzo dawna a naukowcy pracują również nad tym, aby człowiek potrafił obsługiwać różne urządzenia jedynie za pomocą myśli. Przeprowadzane eksperymenty kończą się sukcesem, który zawdzięcza się elektroencefalografii. Jest to metoda badająca aktywność naszego mózgu.

 

W indyjskim laboratorium, mężczyzna posługując się jedynie swoimi myślami, potrafił przesłać krótką wiadomość tekstową do trzech innych osób, które znajdowały się w tym czasie we Francji. Nadawca krótkiego tekstu był podłączony do interfejsu mózg-komputer, natomiast odbiorcy do interfejsu komputer-mózg.

 

Wiadomości "hola" i "ciao" zostały przetłumaczone na system binarny a odbiorca musiał rozszyfrować kod. Opracowany system komunikacji wymagał więc komputerów i internetu dla przesłania wiadomości oraz innych urządzeń ale system sam w sobie przypomina zjawisko telepatii.

 

 

Źródło: http://strims.pl/s/Nauka/tb/0jq2ln/komunikacja-mozg-mozg-praktycznie-zrealizowana-telepatia

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika Jarek Hanczewski

Komunikacja mózg mózg jest

Komunikacja mózg mózg jest już dawno w sieciach komórkowych GSM jako telemedycyna eeg i eksperymentowana słysząc czyjeś w myśli i nie tylko bo mózg widzi z gałek i czuje ból to też eeg to w Polsce jest zjawiskiem schizofrenii paranoidalnej F  20.0 i sprowadzana na oddziały zamknięte i farmakologicznie leczona a przez sieci GSM zdalnie eksperymentowana bo dyskretne i nie widoczne.

Skomentuj