Naukowcy oswajają nas z możliwością "projektowania" dzieci

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Temat projektowania dzieci, jeśli można to tak w ogóle nazwać, coraz częściej pojawia się w mediach i jesteśmy oswajani z technologią, która jeszcze niedawno wydawałaby się niemożliwa. Naukowcy zapewniają nas, że każdy rodzic powinien mieć prawo do "zaprojektowania" własnego dziecka. Jednak na czym polega to "projektowanie"?

 

Dzięki znacznym postępom w genetyce już dziś można w pewnym stopniu "zaprojektować" własne dziecko. Gdy para podejmuje decyzję o założeniu rodziny, genetyka pozwala określić wygląd ich przyszłego dziecka (kolor oczu, włosów) jeszcze zanim się urodzi. Jednak to jeszcze nic, ponieważ nauka idzie w tym kierunku coraz dalej. Dziś już nie mówi się o tym jak nasze przyszłe dziecko będzie wyglądało, ale jak powinno wyglądać i jakie powinno być.

 

Dzięki specjalnym technikom genetycznym, takim jak edytowanie DNA, można wybrać cechy dla naszego przyszłego dziecka. Naukowcy twierdzą, że nie jesteśmy jeszcze w stanie "zaprojektować" idealnego superdziecka, które byłoby niezwykle inteligentne, silne i przede wszystkim zdrowe, ale to jest tylko kwestia czasu. Dlatego już dziś wzywa się do przeprowadzenia debaty w tej sprawie, która uświadomi społeczeństwo.

 

Temat "projektowania" dzieci wywołuje ogromne kontrowersje. Część naukowców ostro krytykuje same prace w tym kierunku, określając je jako zabawę w Boga, natomiast inni uważają, że rodzice powinni mieć prawo decydować o swoim dziecku - o tym jakie powinno ono być. Ze względu na różnicę zdań, przyszłe debaty powinny rozstrzygnąć czy technika "projektowania" dzieci powinna być stosowana.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika beksa

żeby były silne i zdrowe?

żeby były silne i zdrowe? przecież natura sama to weryfikuje
 
projektowanie bezdusznych robotów NIGDY!
 
poza tymm dziecko nie jest własnością rodziców, ale widocznie jeszcze przez to nie przeszliśmy, że nikogo nie mozemy mieć na własność
 
niewolnicza mentalność!!!!!!!!!!!

Portret użytkownika Q...

Chore. Naukowcy nas

Chore. Naukowcy nas "oswajają"?. Owszem, od dawna. Ahnenerbe, Lebensborn, zbrodnicze eksperymenty SS-mana Mengele. Projekty superludzi były realizownae zarówno w Niemczech, ZSRS jak i nawet w... Polsce. To nic nowego ale dopiero teraz trafia do publicznej świadomości i jest podsuwane do, potencjalnie, masowego wykorzystania (za jakie pieniądze?. Za czyje?). Widocznie eksperymenty (in vitro na masową skalę dla zebrania potrzebnych danych) i rozwój metod produkcji hybryd zostały ponownie, od czasów Stworzenia,  dopracowane.  
 

Skomentuj