Naukowcy ostrzegają przed gwałtownym wzrostem liczby burz magnetycznych

Kategorie: 

Źródło: NASA

Według naukowców aktywność słoneczna wzrośnie w nadchodzących latach. W rezultacie wzrośnie liczba burz magnetycznych na Ziemi. A to oznacza, że ​​uzależnieni od pogody powinni być bardzo uważni na swoje zdrowie.

 

W niektórych okresach aktywność słoneczna jest niska, jest niewiele plam słonecznych, jest niewiele rozbłysków, jest niewiele lub wcale nie ma burz magnetycznych. Ostatnio nawet przez rok mogło wcale nie być zauważalnych burz magnetycznych. Jednak gdy wzrasta aktywność słoneczna, rośnie liczba plam słonecznych, a więc automatycznie rośnie liczba burz magnetycznych. 

 

Ten cykl trwa 11 lat. Mamy teraz dwa lub trzy lata do maksimum cyklu, czyli jest to okres umiarkowanej aktywności słonecznej z tendencją wzrostową. W nadchodzących latach będzie jednak jeszcze więcej burz magnetycznych.

 

Zdaniem uczonych ​​burze magnetyczne nie mogą znacząco wpłynąć na ludzkie zdrowie. Jednak nie pozostają niezauważalne dla naszych organizmów co wskazały testy na ochotnikach.Wpływ ten niewątpliwie jest porównywalny z tym jaki wywiera na nas ziemska pogoda i stan stresu.

 

Specjaliści uważają, że jeśli dana osoba nie jest zdrowa, burze magnetyczne mogą prowadzić do konsekwencji, ale wszystko jest kwestią indywidualną każdego człowieka i tego jak bardzo wrażliwy jest na zmiany w otoczeniu.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Skomentuj