Naukowcy opracowali nowatorski sposób przesyłania danych

Kategorie: 

Źródło: Kai Wang/ANU, pixabay.com

Międzynarodowy zespół naukowców pracuje nad zbudowaniem bezpiecznego i superszybkiego przepływu danych dla długo oczekiwanego Internetu kwantowego. Idea nowej sieci obejmuje wykorzystanie sztucznej inteligencji oraz bezpieczną komunikację.

Profesor Andrey Sukhorukov powiedział, że dane udostępniane „nowym” Internecie będą przechowywane w lekkich cząstkach, które mogą przechowywać ogromne ilości informacji.

„Cząsteczki światła poruszają się bardzo szybko, więc opracowaliśmy sposób ich monitorowania i mierzenia wzdłuż obwodów kwantowych, które są jak superszybkie autostrady dla cząstek.” – powiedział profesor Sukhorukov, który kieruje zespołem naukowców z Nonlinear Physics Centre of the ANU Research School of Physics and Engineering.

Jeden z członków zespołu, Kai Wang, powiedział, że pomiar cząstek światła może zakłócać działanie układu kwantowego, więc zespół musiał znaleźć inne rozwiązanie tego wyzwania. Naukowcy zaprojektowali innowacyjny system detektorów wzdłuż obwodów kwantowych, aby móc monitorować światło bez utraty informacji, które przechowuje.

Dzięki wielokrotnemu wykrywaniu cząstek światła, naukowcy uzyskali kompleksowy obraz zawartych w nich informacji, po czym cząstka opuszczała strefę wykrywania. Naukowcy podkreślają, że to działanie nie wpłynęło na stan kwantowy światła.

 

Współpracująca grupa badawcza kierowana przez profesora Alexandra Szameita z Uniwersytetu w Rostocku w Niemczech dodatkowo przetestowała działanie nowego sposobu w eksperymentach ze specjalnie zaprojektowanymi obwodami optycznymi. Badanie zostało opublikowane w czasopiśmie naukowym Optica.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika r.abin

"strumień cząstek (światła)

"strumień cząstek (światła) nazywanych fotonami." - Wikipedia. Można krócej.
To bezpieczeństwo jest nie dla plebsu - tylko dla tych, którzy (z utajniania) czerpią profity. Moje rozmowy (z komórki) miały być przechowywane przez 5 lat - tylko tak zasobnych magazynów nie było, więc jest 2. Ale (mam nadzieję) prawo Moora działa i do Pana Boga, będzie dostarczana w przyszłości (jak?) kompletna dokumentacja. Sądzenie (po śmierci) można będzie powierzyć SI.

Skomentuj