Naukowcy ogłosili, że istnieją duże szanse na sklonowanie mamuta

Kategorie: 

happynerdjohn.blogspot.com
W zeszłym roku na syberyjskiej wyspie Malolyakhovskiy odkryto dobrze zachowaną, zamrożoną tuszę mamuta. Uczeni uważają, że dzięki niej prawdopodobnie będzie można sklonować wymarły gatunek.

 

Na podstawie analiz oszacowano wiek szczątków mamuta na 43 tysiące lat, natomiast w chwili śmierci zwierzę miało 50-60 lat. Przez około 10 miesięcy od momentu odkrycia, międzynarodowy zespół ostrożnie rozmrażał części mamuta aby wydobyć tkanki i próbki krwi.

 

Okazało się, że tusza zwierzęcia jest tak dobrze zachowana iż sprawa jego sklonowania powinna wejść na zupełnie nowy poziom. Viktoria Egorova, szef Laboratorium Badań i Diagnostyki Klinicznej w Klinice Medycznej w Północno-Wschodnim Uniwersytecie Federalnym powiedziała, że udało się odnaleźć zhemolizowaną krew zawierającą erytrocyty oraz migrujące komórki w tkance limfatycznej. Wszystko to jest niezbędne dla procesu klonowania.

 

Jednak jak twierdzi Radik Khayrullin z Rosyjskiego Stowarzyszenia Antropologów Medycznych, sklonowany mamut nie będzie dokładnie taki, jakie żyły w przeszłości. Dodał również, że samo klonowanie będzie miało miejsce z dwóch powodów - dla nauki i poszerzania wiedzy oraz z czystej ciekawości.

 

 

Źródło: http://www.dvice.com/2014-3-14/woolly-mammoths-are-coming-back-say-cloning-scientists

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika eBolo

I znowu bezsensowne

I znowu bezsensowne kopiowanie angielskiego tłumaczenia rosyjskiego nazwiska. My mamy swój język, z Rosjanami razem jesteśmy Słowianami i wystarczy napisać Radik Kajrulin!!!! Cyz to takie trudne???????

Skomentuj