Naukowcy ogłosili, że człowiek powstał z pyłu gwiezdnego

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Istnieje wiele teorii, które miałyby wyjaśniać w jaki sposób powstał człowiek. Jednak zespół badawczy z programu Sloan Digital Sky Survey ogłosił, że ludzie w przeważającej większości składają się z tego samego materiału, jaki można znaleźć w kosmosie. Naukowcy doszli do takiego wniosku po badaniach składu gwiazd w naszej galaktyce.

 

Przy pomocy teleskopu Apache Point Observatory w Nowym Meksyku, specjaliści zajęli się analizowaniem składu 150 tysięcy gwiazd w Drodze Mlecznej, korzystając z metod spektroskopowych. Brano pod uwagę szczególnie takie pierwiastki jak węgiel, wodór, azot, tlen, fosfor i siarkę, czyli elementy, z których składają się istoty żywe na naszej planecie.

 

Naukowcy odkryli, że człowiek w 97% składa się z tych samych elementów, jakie można znaleźć w gwiazdach. Wniosek? Człowiek pochodzi z pyłu gwiezdnego. Ich twierdzenie stanowi zatem poparcie dla teorii panspermii, która głosi, że życie na Ziemi jest pochodzenia kosmicznego.

Choć nasz organizm składa się w 65% z tlenu, w przestrzeni kosmicznej znaleziono jedynie śladowe ilości tego elementu chemicznego (poniżej 1%). Badacze dostrzeli jednak wysoką koncentrację wymienionych wcześniej sześciu pierwiastków w samym centrum Drogi Mlecznej.

 

Zdaniem naukowców, wyniki badań pozwalają ustalić nie tylko pochodzenie człowieka, ale także mają istotne znaczenie dla zrozumienia ewolucji galaktyk, w tym Drogi Mlecznej. Analizy tego typu mogą również ułatwić poszukiwania życia pozaziemskiego.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika Lady Quantum

A czy to dowodzi czegokolwiek

A czy to dowodzi czegokolwiek? Czy to dziwne że buduje nas materia której wszędzie pełno? Na ziemi też tego pełno i co z tego?

Czy jest gdzieś w internecie jakakolwiek strona internetowa na której można poczytać coś rzetelnego i mądrego? A nie pseudonaukowe bzdury?

Portret użytkownika korrping

Co to za artykuł, a przede

Co to za artykuł, a przede wszystkim: co to za tytuł?!!! Widzę, ze ten portal coraz mniej ma wspólnego z nauką, a coraz więcej z takimi "paranaukowymi" tabloidami jak "Czwarty wymiar". Ten tytuł zawiera w sobie truizm brzmiący mniej więcej tak samo jak informacja, że "naukowcy ogłosili, że ludzie zbudowani są z atomów".

Portret użytkownika r.abin

pulvis es et in pulverem

pulvis es et in pulverem reverteris. Zdaje się, że sponsorem badań był O.T.Rydzyk. Życie (bo Człowiek jest jego "ukoronowaniem") musiało mieć budowę zbliżoną do środowiska, a to - aczkolwiek było kiedyś pyłem po wybuchu pierwotnych gwiazd - dawno nim być przestało. Równie dobrze można twierdzić, że Człowiek powstał z Wielkiego Wybuchu

Skomentuj